zbiornik na deszczówkę – moja woda 2024

zbiornik na deszczówkę moja woda

Rok 2024 przynosi z sobą wiele zmian, także te związane z ochroną środowiska i racjonalnym gospodarowaniem zasobami naturalnymi. W szczególności, chcemy przyjrzeć się jednej z najważniejszych inicjatyw, jaką jest program dotacyjny na zagospodarowanie wody opadowej – dzięki czemu można łatwo i tanio zakupić zbiornik na deszczówkę .

Zarządzanie zasobami wody to jedno z kluczowych wyzwań stojących przed naszym społeczeństwem w roku 2024. Nasza woda, która kiedyś wydawała się niekończącym się źródłem, staje się coraz bardziej ograniczonym zasobem. Zmiany klimatu, susze i inne czynniki wpływają na dostępność czystej wody pitnej, a także na stan ekosystemów wodnych.

Jednak w obliczu tych wyzwań, nasza woda może stać się także naszym sojusznikiem. Deszczówka, czyli woda opadowa, którą możemy wykorzystać na różne sposoby, staje się coraz bardziej popularnym i eko

logicznym źródłem wody. To nasz osobisty wkład w ochronę środowiska, oszczędzanie cennego zasobu jakim jest woda pitna, oraz zmniejszenie naszego wpływu na lokalne ekosystemy.

Programy dofinansowania na zbiornik na deszczówkę moja woda 2024

Cieszymy się, że w 2024 roku został wprowadzony program dotacyjny na zagospodarowanie wody opadowej, w ramach którego dostępne są środki na zakup zbiorników na deszczówkę. Dla naszych Czytelników oznacza to nie tylko szansę na oszczędność finansową, ale przede wszystkim możliwość zaangażowania się w wspólne działania na rzecz ochrony środowiska.

Zbiorniki na deszczówkę to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie zmniejszyć swoje zużycie wody pitnej oraz chce być bardziej ekologiczny w codziennych działaniach. Program dofinansowania na zbiornik na deszczówkę umożliwia nam inwestycję w przyszłość naszej planety, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jakości życia w naszych domach i ogrodach.

Oszczędzaj i chroń wodę deszczową!

To do doskonały moment, aby zacząć bardziej ekologiczne podejście do korzystania z zasobów naturalnych? Odpowiednim krokiem w stronę ochrony środowiska i oszczędzania cennej wody pitnej jest zainwestowanie w zbiornik na deszczówkę. W tym wpisie pokażemy Wam, dlaczego warto mieć taki zbiornik, jakie korzyści z tego wynikają, oraz jakie rozmiary są odpowiednie dla różnych posesji.

Co to jest zbiornik na deszczówkę?

Zbiornik na deszczówkę to pojemnik, który umożliwia zbieranie i przechowywanie deszczowej wody opadowej. Woda ta jest później wykorzystywana do różnych celów, co pozwala zaoszczędzić wodę pitną oraz obniżyć nasze rachunki za wodę. Dzięki temu rozwiązaniu możemy odzyskać wodę, która zazwyczaj spływałaby bezużytecznie do kanalizacji. Zbiornik na deszczówkę może być naziemny lub podziemny, w zależności od preferencji oraz dostępności miejsca na jego instalację.

Dlaczego warto mieć zbiornik na deszczówkę?zbiornik na deszczówkę

Wybór zbiornika na deszczówkę to inwestycja, która przynosi wiele korzyści zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć montaż zbiornika na deszczówkę:

Oszczędność wody pitnej: Zbiornik na deszczówkę pozwoli nam wykorzystywać deszczówkę do podlewania ogrodu, mycia auta czy spłukiwania toalety. Dzięki temu zmniejszymy zużycie wody pitnej, co wpłynie korzystnie na nasze rachunki za wodę.

Ochrona środowiska: Zbierając wodę deszczową, ograniczamy obciążenie kanalizacyjne, co przyczynia się do ochrony naszych rzek i jezior przed zanieczyszczeniem.

Dofinansowanie: Programy dofinansowania na zbiornik na deszczówkę, dostępne w 2023 roku, pozwalają uzyskać wsparcie finansowe na zakup i instalację zbiornika. To doskonała okazja, by skorzystać z ekonomicznych i ekologicznych korzyści tej inwestycji.

Zbiornik podziemny na deszczówkę do rynny – prosty sposób na zbieranie wody opadowej

Zbiornik na deszczówkę do rynny to wygodne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto chce wykorzystać deszczówkę do codziennych zastosowań. Podziemny zbiornik łatwo podłączymy do rynny, co ułatwia zbieranie i magazynowanie wody opadowej. Możesz zainstalować go samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Styrobud, specjalizującej się w ekologicznych rozwiązaniach związanych z wodą deszczową.

Zbiornik na deszczówkę Styrobud

Zbiorniki na wody opadowe Styrobud oferują wiele zalet i są godne rozważenia z uwagi na swoje liczne korzyści. Oto niektóre z zalet tych zbiorników:

Ochrona środowiska: Wykorzystanie zbiorników na wody opadowe pomaga zmniejszyć obciążenie kanalizacyjne, przeciwdziała odprowadzaniu wód deszczowych, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Oszczędność wody: zbierając i magazynując deszczówkę, można wykorzystać ją później do celów, takich jak podlewanie ogrodu, mycie samochodów, spłukiwanie toalety czy pranie, co pozwala zaoszczędzić wodę pitną.

Program „Moja Woda”, wartość zbiornika na wody opadowe Styrobud może zostać częściowo dofinansowana poprzez program „Moja Woda” prowadzony przez Ministerstwo Klimatu oraz NFOŚiGW. To znacznie ułatwia dostępność tego rozwiązania dla wielu osób.

Wytrzymałość i szczelność: zbiorniki są zbrojone i dodatkowo zabezpieczone są środkiem impregnującym, co gwarantuje, że są odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak również wytrzymałe i szczelne.

Estetyka i oszczędność miejsca: zbiorniki są wkopywane w ziemię, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca na działce i nie wpływają negatywnie na jej estetykę. Z powierzchni gruntu widoczny jest jedynie kominek, co sprawia, że są dyskretne i estetyczne.

Łatwe podłączenie instalacji rynnowej: posiadają otwór na ścianie, co ułatwia podłączenie instalacji rynnowej, umożliwiając skuteczne zbieranie wód opadowych.

Wiele pojemności i dodatków: Styrobud oferuje zbiorniki o różnych pojemnościach, dzięki czemu można dopasować rozmiar do indywidualnych potrzeb. Dodatkowe kominy, otwory wpustowe oraz wzmacniane płyty wierzchnie pozwalają na dostosowanie zbiornika do konkretnych wymagań.

Kompleksowa usługa: możemy zapewnić Ci nie tylko zbiornik, ale także transport i montaż z wykorzystaniem specjalistycznego pojazdu z wysięgnikiem HDS.

Dokumentacja techniczna i gwarancja: Oferowany produkt jest w pełni dokumentowany, a także objęty gwarancją, co daje pewność co do jakości i trwałości zakupionego zbiornika.

Podsumowując, zbiorniki na wody opadowe Styrobud są praktycznym, ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem, które pozwala na zbieranie i wykorzystanie deszczówki, chroniąc środowisko, redukując koszty zużycia wody pitnej oraz czerpiąc korzyści z programu „Moja Woda”. Dodatkowo estetyczny wygląd oraz różnorodność pojemności i dodatków sprawiają, że są atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących kompleksowego rozwiązania do gromadzenia wód opadowych.

Jakie dostępne są zbiorniki na deszczówkę firmy Styrobud, spełniające kryteria programu Moja Wodapodziemne zbiorniki na deszczówkę

Pojemniki na deszczówkę mogą występować w różnych rozmiarach i pojemnościach, aby dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wśród powszechnie dostępnych wielkości pojemników na deszczówkę są:

  • Pojemność 4 m³: Jest to stosunkowo niewielki zbiornik, odpowiedni dla mniejszych posesji lub niewielkich ilości zbieranej deszczówki. Może być idealny do wykorzystania w celu podlewania ogródka czy niewielkich prac domowych.
  • Pojemność 6 m³: To już nieco większy zbiornik, który zapewnia większą rezerwę deszczówki do wykorzystania w trakcie suchszych okresów. Nadal jest stosunkowo kompaktowy i może być odpowiedni dla średniej wielkości domów.
  • Pojemność 8 m³: Wraz z większą pojemnością rośnie również zdolność przechowywania deszczówki. Zbiornik o pojemności 8 m³ jest odpowiedni dla większych nieruchomości, gdzie zapotrzebowanie na wodę może być większe.
  • Pojemność 10 m³: To już zbiornik o sporej pojemności, który może być stosowany w większych domach, a także w małych gospodarstwach rolnych lub ogrodniczych. Daje większą elastyczność w korzystaniu z deszczówki.
  • Pojemność 12 m³: Ten zbiornik jest dosyć dużym rozmiarem, idealnym dla większych nieruchomości, dużych ogrodów, czy gospodarstw rolnych, gdzie potrzeba większej ilości wody.

Model

Pojemność (m3)

Wymiary (cm)

STYROBUD EKOSAMB™ 4

4

240x200x110

STYROBUD EKOSAMB™ 6

6

240x200x150

STYROBUD EKOSAMB™ 8

8

300x240x150

STYROBUD EKOSAMB™ 10

10

300x240x170

STYROBUD EKOSAMB™ 12

12

300x240x200

STYROBUD EKOSAMB™ 12

12

350x240x170

Dlaczego warto wziąć udział w programie „Moja woda”?

Przede wszystkim, dzięki dofinansowaniu na zbiornik na deszczówkę, możesz oszczędzać na kosztach zużycia wody pitnej, co korzystnie wpłynie na Twój budżet domowy. Ponadto, zbiornik na deszczówkę pozwoli Ci gromadzić cenną wodę deszczową, którą później można wykorzystać do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy spłukiwania toalety.

Dofinansowanie na zbiornik na deszczówkę jest szansą dla każdego, kto chce aktywnie uczestniczyć w proekologicznych działaniach, dbać o swoje środowisko i wspólnie kształtować przyszłość naszej planety. Nie zwlekaj – zgłoś się do programu „Moja woda” i wspólnie z nami zmieniaj świat na lepsze!

Skorzystaj z dofinansowania i zadbaj o środowisko!

Dzięki dofinansowaniu dostępnemu w ramach programu „Moja Woda 2024”, możesz zainstalować zbiornik na wody opadowe z firmy Styrobud o pojemności odpowiadającej Twoim potrzebom. Wybierając odpowiednią wielkość zbiornika (np. 4 m³, 6 m³, 8 m³, 10 m³ lub 12 m³), możesz gromadzić deszczówkę, która zostanie wykorzystana w różnych celach, takich jak podlewanie ogrodu, mycie samochodów czy spłukiwanie toalety.

Program „Moja Woda” jest doskonałą okazją do zaangażowania się w ochronę środowiska, zmniejszając swoje zużycie wody pitnej i jednocześnie dbając o naszą planetę. Gromadzenie deszczówki nie tylko pozwala zaoszczędzić cenne zasoby wody, ale także ograniczyć ryzyko powodzi poprzez zmniejszenie obciążenia kanalizacyjnego podczas ulewnych opadów.

Zachęcam Cię do zapoznania się z warunkami i wymogami programu „Moja Woda 2024” na stronie https://www.gov.pl/web/nfosigw/moja-woda–wsparcie-dzialan-realizowanych-przez-wfosigw Dzięki dofinansowaniu będziesz mógł zainstalować zbiornik na wody opadowe firmy Styrobud i w pełni wykorzystać jego zalety, zarówno dla środowiska, jak i dla Twojej własnej wygody i oszczędności. To doskonały sposób na aktywny udział w ochronie naszej planety!

Moja woda wniosek – jak poprawnie wypełnić aplikację?

Wnioski o dofinansowanie na zbiornik na deszczówkę mogą wydawać się skomplikowane, ale nie martw się! Oto kilka wskazówek, jak poprawnie wypełnić aplikację i zwiększyć szanse na otrzymanie wsparcia finansowego:

Dokładnie zapoznaj się z wymaganiami: Sprawdź dokładnie, jakie dokumenty i informacje są wymagane w wniosku. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne załączniki i informacje.

Starannie wypełnij formularz: Wypełniając formularz, postaraj się być precyzyjny i dokładny. Wpisz wszystkie dane zgodnie z rzeczywistością i sprawdź, czy nie popełniłeś żadnych błędów.

Nie zwlekaj z aplikacją: Składając wniosek, nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Zadbaj o to, aby wniosek został dostarczony w terminie naboru.

Poproś o wsparcie: Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy pytania dotyczące wypełniania wniosku, nie krępuj się skontaktować z instytucją oferującą dofinansowanie. Poproś o wsparcie wypełnienia dokumentów, aby wszystko było zgodne z wymaganiami.

Zbiornik na deszczówkę z podłączeniem do rynny – wykorzystaj pełen potencjał deszczówkiinstalacja zbiornika na deszczówkę

Wybierając zbiornik na deszczówkę, warto zainwestować w model z podłączeniem do rynny. Dzięki tej funkcji możesz jeszcze skuteczniej wykorzystać potencjał deszczówki, która spływa z dachów i rynien. Zbiornik z podłączeniem do rynny umożliwia zbieranie wody opadowej bezpośrednio z dachu, co pozwala zaoszczędzić jeszcze większe ilości wody pitnej.

Woda zebrane w zbiorniku można wykorzystać do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy w toalecie. Dzięki temu ograniczysz zużycie wody z sieci, a jednocześnie przyczynisz się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie obciążenia kanalizacyjnego.

Styrobud – lider w produkcji zbiorników na wody opadowe

Jeśli szukasz profesjonalnego producenta zbiorników na deszczówkę, warto zwrócić uwagę na Styrobud. Jesteśmy liderem w produkcji innowacyjnych i trwałych zbiorników na wody opadowe. Nasze produkty charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, a zastosowane technologie pozwalają na skuteczne gromadzenie i przechowywanie wody deszczowej.

Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Nasze zbiorniki na deszczówkę są doskonałym wyborem dla każdego, kto chce aktywnie uczestniczyć w ochronie środowiska i jednocześnie oszczędzać na kosztach zużycia wody pitnej.

Potrzebujesz pomocy?

zadzwoń: +48 722 114 115

×

Informujemy, że używamy plików cookies w celu umożliwienia użytkownikom korzystania z wszystkich funkcjonalności oraz tworzenia anonimowych statystyk serwisu.
Oznacza to, że każdy ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie serwisu. Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień w przeglądarce oznacza akceptację plików cookies.

Prosimy także o zapoznanie się z polityką prywatności, która zawiera wszystkie szczegółowe informacje z zakresu przetwarzania danych osobowych.
Zamknięcie komunikatu i/lub dalsze korzystanie z serwisu oznaczać będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie polityką prywatności.

×